Postup ekologické likvidace vozidel 

Postup ekologické likvidace vozidel je snadný a rychlý. Zabere Vám to jen několik málo chvil. Stačí se řídit následujícími kroky:

kontakt na likvidace vozidel

Zkontaktujte nás

Můžete nám buď zavolat na telefonní číslo +420 792 331 830 nebo +420 735 087 515 nebo vyplnit náš krátký kontaktní formulář pro ONLINE likvidaci a my Vám zavoláme zpět.

Domluvme si termín a místo odvozu Vašeho vozidla

termín pro odvoz vozidla zdarma

Vyberte si termín, který se Vám nejvíce hodí pro odtah Vaše starého vozidla k ekologické likvidaci (ráno, večer, o víkendu), budeme se snažit Vám maximálně vyjít vstříc. Dále budeme potřebovat znát místo, odkud vozidlo odvézt a v jakém stavu se vozidlo nachází (abychom věděli kam jet a na jakou variantu odtahu se připravit) a pár dalších informací o vozidle (např. zda je vozidlo kompletní - vysvětlení viz zde, atd.).

Doplňme si některé podstatné údaje o vozidle

Pro správné a rychlé vyplnění Protokolu o ekologické likvidaci vozidla (zde vzor Protokolu) je třeba vědět některé informace o vozidle přímo z technického průkazu (velký techničák) - jedná se např. o  číslo technického průkazu, číslo VIN karosérie, registrační značky, typ vozidla, jeho hmotnost, ale i údaje o majiteli vozidla, atd. Zároveň tyto informace musíme odeslat i na speciální server Ministerstva životního prostředí do programu MAISOH (Modul Autovraky Informačního systému odpadového hospodářství). Potřebné údaje nám můžete poskytnout buď zasláním oscannovaného "techničáku" na náš email nebo předáním jeho kopie při odtahu vozu (jakýkoli originál nedoporučujeme dávat z ruky) nebo nově, my Vám zašleme na email krátkou tabulku, do které nám potřené údaje vyplníte a poté pouze zašlete emailem zpět. 

Přijedeme a odtáhneme

 V domluvený čas přijedeme na domluvené místo. Sundáme Vám registrační značky z vozidla (SPZky) a Vy nám dáte klíče od vozu. A tím to pro Vás končí! Zbytek již zvládneme sami. Naložíme vůz na naše odtahové vozidlo a odvezeme autovrak do naší provozovny, kde ho ekologicky zlikvidujeme. Protokol o likvidaci Vám zašleme následně poštou na dohodnutou adresu.

Odhlaste vozidlo z Registru vozidel

K bezproblémovému odhlášení vozidla z Registru vozidel na příslušném oboru dopravy je třeba mít sebou náš Protokol o ekologické likvidaci, obě sundané SPZky a v neposlední řadě i technický průkaz vozidla. Do něj Vám úředník zapíše, že vozidlo bylo vyřazeno z evidence.

Zrušte své povinné ručení

Nakonec zbývá zrušit u Vaší pojišťovny povinné ručení na odhlášené vozidlo. Zrušení smlouvy lze k datu zlikvidování vozidla (tzn. k datu vystavení Protokolu o likvidaci).

Doklady nutné ke správné ekologické likvidaci vozidla

Aby likvidace Vašeho autovraku proběhla rychle, je důležité mít připraveno několik důležitých dokumentů: 

  • platný občanský průkaz majitele vozidla (tzn. osoba uvedená jako majitel i v technickém průkazu; u vozidel vlastněných právnickou osobou či OSVČ jsou potřeba především doložení oprávnění k podnikání či živnostenský list - rádi Vám všechny náležitosti pomůžeme zkompletovat)

  • technický průkaz vozidla (neboli "velký techničák")

  • plná moc - pouze v případě, že majitel nám vozidlo nemůže předat osobně (vzor plné moci zde; stačí i neověřená)